Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Wypadek w dniu 8.11.2017

WYPADEK NA SKRZYŻOWANIU Z DROGĄ K22 w dniu 8.11.2017

W dniu 8. listopada 2017 r. na skrzyżowaniu drogi Mielęcin - Miłogoszcz z drogą krajową 22 na odcinku Nałęcze - Rusinowo ok. godziny 6:30 miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek.

Jak ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu sprawcą zdarzenia jest 28-letni kierujący białym peugeotem. Śmierć na miejscu poniósł 60-letni kierujący niebieskim peugeotem. W zdarzeniu brała także udział ciężarówka, w którą siłą odrzutu uderzył niebieski pojazd.

Moment zderzenia zilustrowałem na poniższym szkicu.

 

Zgodnie z informacją uzyskaną od rzecznika prasowego KPP Wałcz po ustaleniach w sprawie tego wypadku drogowego podejrzany o jego spowodowanie mieszkaniec województwa mazowieckiego trafił na 3 miesiące do aresztu. Kierowca ten w chwili zdarzenia był nietrzeźwy - urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego wynik 1,24 promila (przypomnę, że była to godzina 6:30 nad ranem...). Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 10 lat.

Jak informuje KPP Wałcz, bezpośrednią przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przez kierowcę białego peugeota znajdującego się w stanie nietrzeźwości, który wracał z zagranicy do domu. Biorąc pod uwagę rozmiar zniszczeń w pojazdach można stwierdzić, że sprawca wypadku poruszał się ze znaczą prędkością, z całą pewnością znacznie powyżej dopuszczalnej w tym miejscu. Z jaką - to ustalą biegli w procesie drogowego zabójcy.
Po uderzeniu niebieski peugeot 206 przemieścił się i siłą bezwładności uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez samochód ciężarowy. Niestety, kierujący peugeotem 206 poniósł śmierć na miejscu. Tego tragicznego dnia był w drodze do pracy (do Mielęcina).

28-latek, podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W wypadku nie odniósł większych obrażeń. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu i zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wszelkie informacje mówiące o tym, że sprawcą jest kierowca prowadzący ciężarówkę lub że sprawca wypadku zmarł w szpitalu są całkowicie nieprawdziwe.

Poniżej galeria zdjęć z miejsca wypadku.

  • Image10
  • Image4
  • Image5
  • Image6
  • Image7
  • Image8
  • Image9
  • szkic-wypadku

 


 admin