Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Grzybiarz spędził noc w lesie

Grzybiarz spędził noc w lesie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 72-letniego grzybiarza. Mężczyzna noc spędził w lesie. To było pierwsze w tym sezonie na grzybobranie poszukiwanie zaginionego.

Wczoraj (23.09.2015) w godzinach popołudniowych policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 72-letniego grzybiarza. Niestety - z uwagi na zapadający zmrok przerwano poszukiwania w lesie, aby wznowić je rano.

Jak się okazało, 72-letni mieszkaniec gminy Człopa około godziny 14.00 wybrał się do lasu na grzyby ze swoim o kilka lat młodszym znajomym. Kiedy mężczyźni chodzili po lesie, w pewnym momencie młodszy stracił z oczu 72-latka. Mężczyźni nie mogli się odnaleźć pomimo nawoływań. 72-letni mężczyzna błądził po lesie, a kiedy zrobiło się ciemno, położył się spać przy ułożonym stosie drewna. Mężczyzna chodził po lesie 6 godzin.

Dziś o godzinie 12.30 szczęśliwie zakończono poszukiwania grzybiarza. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu. W poszukiwaniach udział wzięło 16 policjantów, 6 radiowozów, 2 zastępy OSP, w tym 11 strażaków, Straż Leśna i pies policyjny.

Niestety, co roku w okresie kiedy rozpoczyna się sezon na grzybobranie, policjanci poszukują zaginione osoby. Przypominamy:

  • wybierając się do lasu zawsze zabierajmy ze sobą telefon komórkowy (naładowany)!
  • o zabraniu telefonu przypominajmy swojemu bliskiemu czy znajomemu, który wybiera się na grzyby,
  • nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę, a będąc w większym gronie pilnujmy się, nie traćmy ze sobą kontaktu,
  • zwracajmy uwagę na punkty odniesienia, które pomogą nam znaleźć drogę powrotną lub oznaczajmy ją w wiadomy sobie sposób,
  • nigdy nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu lub na krótko przed nim,
  • zawsze informujmy kogoś bliskiego o tym gdzie mamy zamiar się wybrać i jak długo przypuszczalnie będziemy tam przebywać,
  • dobrze jest zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia,
  • gdy stracimy orientację, nie wpadajmy w panikę, brnąc w nieznanym kierunku. Starajmy się trzymać blisko danego miejsca, pomoc z pewnością nadejdzie!

oprac. na podstawie informacji prasowej KPP Wałcz